Nedávno vyjel Triumph s novým adventure cesťákem, který je určen spíše na silnici.

Trumph Tiger 850 Sport má motor o objemu 888 ccm, který je převzat z modelu Tiger 900 s tím, že je upraven se zaměřením na pohodlí motocyklu namísto výkonu.

tts1

Společnost Triumph nám sdělila, že byl motor upraven tak, aby byl motocykl přístupnější a všestranější v naději, že bude více využíván pro každodenní ježdění či nepříliš dlouhé vyjížďky o víkendech.

tts3

Tříválec má oproti Tigeru 900 snížený výkon o 7 kW na 62,5 kW (85 koní) při 8500 otáčkách za minutu s točivým momentem 82 Nm při 6500 otáčkách za minutu.

tts2

Motocykl je také vybaven antihoppingovou spojkou s asistencí, která snižuje námahu na zmáčknutí páčky.

tts4

Přední vidle o průměru 45 milimetrů mají nastavitelné předpětí a úroveň útlumu, stejně jako zadní tlumič. Obojí dodala italská firma Marzocchi. Kompromisní zdvihy odpružení se odrážejí na výšce sedačky, která je výškově nastavitelná v rozmezí 810 až 830 milimetrů. Což jistě přivítají majitelé nižších postav. Přivítají i poměrně nízkou hmotnost, která činí bez paliva 192 kilogramů.

tts6

Přední kolo je vybaveno radiálními brzdovými monoblokovými třmeny Brembo Stylema a kotouči o průměru 320 mm. Zadní kolo má jednopístkový třmen. Stroj je vybaven náklonovým brzdovým systémem ABS.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

tts7

Tiger je dodáván s jízdními režimy Road a Rain spolu s kontrolou trakce, kterou lze jednoduše vypnout. Ovládací systémy jsou monitorovány 5,5 palcovým barevným TFT displejem.

tts5

Nový Triumph 850 Sport je technicky nenáročný stroj, který neoplývá přehršlem vychytávek. Vychytávek, které nejsou pro běžné každodenní pojíždění po městě potřeba. Podvozek se základním nastavením jistě nenadchne v případě offroad ježdění, ovšem stroj není pro tento účel koncipován. Jakkoliv disponuje koly typicky cendurovými rozměry 19 a 17 palců, kola jsou z lehké slitiny a nejsou příliš vhodná do terénu. O to více jsou vhodnější při jízdě po asfaltu a zejména ve městě, kde se nízká hmotnost kol projeví zejména při rychlejších změnách směru.

Triumph Tiger 850 Sport můžete koupit za cenu 289000 Kč.