Kdesi na divokém východě byly pořízeny fotografie prototypu Jawy Forty Two při jejím silničním testování. Modifikovaný motocykl Jawa 300 je předzvěstí trochu levnějšího modelu.

jww5

Na první pohled si na fotografiích můžeme všimnout, že Forty Two již nemá vyplétaná kola. Vyplétaná kola byla nahrazena paprskovými slitinovými koly z důvodu úspory peněz a času při výrobě. Motocykl má také nyní více částí v černé matné barvě.

jww1

Fakt, že motocykl bude vybaven litými koly naznačuje, že bude také vybaven bezdušovými pneumatikami. Mohla by to být inspirace pro současné majitele, vyměnit vyplétaná kola za kola litá a vyměnit pneumatiky za pneumatiky bezdušové. Litá kola jsou lehčí než vyplétaná a tak mimo nižší ceny by mohla výměna přinést i snežší ovladatelnost v městském provozu.

jww2

Jawa Forty Two bude mít některé části černě zpracované. Týká se to předních vidlic, masky předního světla, výfukového systému, paprskových kol, zadního tlumiče a předních či zadních blinkrů. Na pořízených fotografiích máme například černo-khaki barvu s černým výfukem a již zmíněnými komponenty v černé barvě. Motocykl vypadá více sportovně, vymění-li se kola za kola černá.

jww3

Motocykl, jež je na špionážních fotografiích je navíc vybaven drobným předním štítkem a drobným zadním nosičem. Nejsme si jistí, jestli štítek spolu se nosičem bude v základním vybavením motocyklu, ale můžeme předpokládat, že zde bude možnost si tyto doplňky dokoupit.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Zbytek motorky se zdá totožný se současným modelem. Předpokládáme, že motocykl bude mít stejný jednoválcový vodou chlazený motor o obsahu 293 ccm, který má výkon 19 kW (26,5 koní) s točivým momentem 27 Nm.

jww4