S příchodem moderních technologií, ať je vítáme nebo ne, přicházejí nové a doposud netušené možnosti vývoje. A designu. Příkladem budiž motocykl Sondors Metacycle.

Značka Sondors je na světě od roku 2015. A dala si záležet, protože trvalo celých 5 let, než přivedli na trh svoji prvotinu - motocykl Metacycle. Počátek firmy byl v crowdfundingové kampani, která přispěvatele přesvědčovala o výjímečném technickém řešení jejich stroje. Za rozumnou cenu. A první zprávy zaznívají tak, že by se měla cena stroje pohybovat v přepočtu kolem 120 tisíc Kč.

son3

Metacycle je poháněn 8 kW motorem, který krátkodobě umí dát výkon až 14,5 kW. A kroutící moment 250 Nm. Tyto parametry dávají motocyklu potenciál k maximální rychlosti kolem 130 kilometrů za hodinu. Motor živí 4kWh baterie, která dává stroji dojezd 130 kilometrů, Baterie je snadno výměnná a tak si můžete k motocyklu pořídit ještě jednu náhradní. Doba dobíjení baterie je 4 hodiny.

son4

90 kilogramů vážící motocykl je postaven z hliníkového rámu, v jehož spodní části je umístěna baterie. Motor je umístěn v zadním kole, což ne úplně dobře bude ovlivňovat kvalitu jízdy po dírách. Na druhou stranu bude mít motocykl skvělé těžiště, což se projeví v dobré ovladatelnosti ve městě.

son2

Podvozek dodal rakouský WP a brzdy italské Brembo skrze svou asijskou značku Bybre.

Při příležitosti uvedení stroje na trh se k němu vyjádřil majitel značky Sondor, Storm Sondor. Prohlásil že Motocykl byl vyvinut zcela od bílého papíru. Záměrem bylo vyrobit motocykl pro širokou masu uživatelů. Nikoliv pro závodníky, nadšence, nebo jako třetí motocykl do garáže. Ale jako přibližovadlo pro každodenní popojíždění v rámci svých životních potřeb. Je to legrační a přitom jednoduchý motocykl, kteří si chtějí užít i trochu té zábavy při jízdě do práce.

son5

Stroj je již možné si objednat a to jak ve stříbrné, tak v bílé a černé barvě. Základní cena je 5000 dolarů bez daně. Předpokládaná doba dodání je ve čtvrtém čtvrtletí 2021.

son1