Royal Enfield rozšiřuje svou řadu 350-tek, kterou zastupuje Classic 350 a Meteor 350, novým modelem Hunter 350. Nyní je oficiálně uveden na indickém trhu a k dispozici bude ve dvou výbavách.

Podle dostupných informací by měl nový Hunter 350 být k dispozici ve dvou výbavách a to Retro Factory a Metro, přičemž Metro by mělo mít ještě dvě podvarianty a to Dapper a Rebel.

Pohání ho stejný jednoválcový motor J-series s objemem 349 ccm jako je v Meteoru a Classicu, který dosahuje výkonu 20 koní při 6100 ot./min. a 27 Nm při 4000 ot./min s maximální udanou rychlostí 114 km/h. Oproti modelům ze kterých vychází došlo ale k úpravě časování zapalování a dalším drobným úpravám. Dále je Hunter vybaven 5-ti stupňovou převodovkou.

 

reh1

Hunter by měl být přímou konkurencí Hondy CB350RS, Jawa 42, TVS Ronin a nově připravovaným motocyklem od Bajaj-Triumph. Ti se vesměs vyznačují podobnými designovými retro prvky scramblerů a roadsterů. Uváděná hmotnost Hunteru je 181kg, což sice naznačuje, že motocykl bude spíše ideální na takovéto bublání pro kraji, než honění parádních časů v Brně, i tak má ale o 18kg nižší pohotovostní hmotnost než modely ze kterých vychází.

reh4

Řada Retro Factory bude dále vybavena drátěnými koly, zatímco řada Metro bude mít kola litá. Standardem pro Metro budou přední dvoupístkové a zadní jednopístkové hydraulické brzdové kotouce s dvoukanálovým ABS, zatímco Retro dostane jeden kotouč vpředu se zadní mechanickou bubnovou brzdou a jednokanálovým ABS. Stroj bude dále vybaven teleskopickou vidlicí s dvojitým nastavením odpružení.

reh2

Hunter má také oproti sestrám ostřejší úhel řízení a náklon, což by mělo předurčovat sportovnější využití. Oproti Classicu má o 20 mm kratší rozvor a nižší světlou výšku s o 5mm nižším sedlem, což z něj dělá nejkompaktnější motocykl tohoto výrobce. Dodávat se bude s polodigitálním budíkem, který je součástí modelu Scram 411 a jako příslušenství navíc získá navigační modul Tripper.

reh3

Motocykl by měl svou kompaktností a designovým projevem oslovit především mladší publikum a to i díky spolehlivosti J-series motoru, nenáročnosti výbavy a atraktivní ceně.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY