Říkáme good bye starému dvouválcovému modelu. Ducati se chystá uvést do prodeje novou Panigale V4 ve třech variantách.

O cenách Panigale V4 se již dříve spekulovalo a byly uveřejněny formou úniku dat. Dnes jsou oficiální. A tak si popořádku připomeneme o jaké modely se jedná a kolik nás budou stát.

Ducati Panigale V4

Má stejný základ jako ostatní Panigale V4. Stejný motor a spoustu komponent. Rozdíly jsou na podvozku, kdy nejlevnější V4 má vpředu Showu BPF a vzadu Sachs, které jsou plně nastavitelné, tedy předpětí, útlum a odskok. A na motoru, kdy standardní verze má 216 koní. Čtyřválcový motor který do jisté míry vychází z MotoGP specifikace má průměr pístů 81 mm, a zdvih pístů 53,5 mm. Mazání mají na starosti 4 olejová čerpadla. Vstřikování s variabilní délkou sání (škrtící klapky) je oválné a odpovídá průměru 52 mm. Kompresní poměr je 14:1. Panigale V4 jsou bržděny pomocí  třmenů Brembo Stylema, což je evoluční krok nad ikonickými třmeny M50. Brembo Stylema jsou o 70 gramů lehčí než M50 (jeden třmen) při lepším brzdném výkonu. A protože tento článek je spíš o cenách než o technických finesách, nebudeme do nich hlouběji zabředávat a přejdeme do ceníků.

Ducati Panigale bude začínat na ceně 22 590 €

Ducati Panigale V4 S

Model S je obohacen o podvozek od firmy Öhlins, NIX-30 vpředu a TTX-36 vzadu. Podvozek je semiaktivní a elektronicky řízen systémem Öhlins Smart 2.0.  V4S má kovaná hliníková kola a lehčí Li-ion baterii. Cena začíná na 27 890€

Ducati Panigale V4 Speciale

Speciale má motor o výkonu 226 koní a je o 4 kg lehčí než V4S. Cena bude začínat na 39 900€