RE představuje a uvádí novou verzi oblíbeného Thunderbirdu, který je silnou prodejní položkou v jeho nabídce již od roku 2000.

V roce 2012, po dlouhých 12-ti letech provedl větší aktualizaci a další na sebe nenechala čekat již tak dlouho. Nový Thunderbird dostal do vínku přídomek X a modernizaci elektronické výbavy.

th1

X je mířen na mladší generaci, která si tolik nepotrpí na chrom a tak je spousta dílů vyvedena v módním černém matovém zbarvení. Pro lepší manévrovatelnost jsou nové modely vybaveny lehčími litými koly a přes jistou dávku modernizace se nevzdávají čistě praktických prvků, jako je například síťka, která chrání oděv bokem sedící spolujezdkyně.

th2

500 ccm varianta dává maximální výkon 27,2 koní při 5250 otáčkách a kroutící moment 41,3 Nm při 4000 otáčkách za minutu. Varianta s 350 ccm motorem dává 19,8 koní při 5250 ot. a 28 Nm při 4000 otáčkách. Pohon zadního kola je realizován skrze manuální pětistupňovou převodovku.

th3

Thunderbird se stylizoval spíše jako cruiser. Thunderbird X má nižší plochá řídítka, plošší jednodílnou sedačku a posaz koncipovaný jako naháč. I tyto změny jsou mířeny na mladší generaci jezdců, kteří požadují více zábavy a obratnosti. Moderní vzhled podtrhuje i nové přední světlo, které přes absenci LED svícení vykazuje moderní prvky neo-retro stylu.

th4

Motor 350ccm je vybaven karburátorem, takže jakákoliv cesta do Evropy je zapovězena. Motor 500 ccm je ovšem vybaven elektronickým vstřikováním a možností instalace ABS. Takže je jistá možnost, že se s ním setkáme i v naší prodejní síti.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

@Royal Enfield