Pouhý týden po ohlášení akvizice společnosti Norton indickou firmou TVS Motor Company tato společnost oznámila, že do čela Nortonu zasedne bývalý CEO společnosti Harley Davidson John Russell.

Kariéra Johna Russella je velmi pestrá. Prakticky po celý svůj život se pohybuje v automotive světě. Počínaje Unipartem, Peugeotem, Talbotem, Roverem, BMW až po Harley Davidson. Do HD nastoupil jako šéf pro Evropu, následně byl ustanoven viceprezidentem společnosti a nakonec v letech 1998 až 2007 byl nejvyšším šéfem celé společnosti. V poslední době šéfoval společnosti Manganese Bronze, což je holdingová společnost, která je mimo jiné i výrobcem klasických černých londýnských taxíků.

tm902

Ale k motorkám má stále blízko, což dokládá fakt, že kývnul na nabídku indické společnosti TVS a stal se nejvyšším šéfem firmy Norton. Oficiálně sice jen dočasným, ale John Russell má v motocyklové branži tolik zkušeností, že by se klidně mohl stát šéfem trvalým. V jeho osobě se totiž snoubí kombinace šéfa i dobrého vyjednavače a krizového managera. V roce 2007 se stal šéfem Manganese Bronze, která mířila pod nucenou správu. Do té se dostala po skandálu s použitím nekvalitních čínských dílů řízení a svolávací akce pro více než 5000 taxíků ji málem zlomilo vaz. Russellovi se podařilo společnost stabilizovat, zajistit ji technické zázemí u výrobců dílů pro automobilku Volvo a zachránil výrobu těchto klasických londýnských taxíků. Byť nyní s majoritní výrobou komponent u čínské společnosti Geely.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

John Russell by měl Norton stabilizovat, vyházet kostlivce ze skříní a udělat špinavou práci. Jeho zkušenosti z oblasti motocyklového byznysu a s krizovým řízením jsou pro indického vlastníka dobrou volbou.