Analytická společnost Wise Guy Reports vydala analýzu poptávky po motocyklech na příštích 8 let. A jsou v ní samá pozitiva.

Je třeba říci, že analýza se vztahuje na severoamerický trh a na motocykly typu Enduro a Adventure. Jak víme, Americký trh a Evropský se až na specifické vyjímky navzájem velmi podobají a tak můžeme výsledky předpovědí vztáhnout i na starý kontinent.

advpred1

Posledních zhruba 8 let můžeme vnímat nárůst poptávky po enduro a adventure strojích. Zejména cestovní endura zaznamenávají setrvalý nárůst a KTM se na této vlně vyšplhala na největšího Evropského výrobce motocyklů. Touha po dobrodružství a oproštění se od černého pruhu asfaltu žene poptávku po strojích GS firmy BMW, motocyklech Tigerech Triumpha a donutily i Ducati představit enduro varianty svých Multistrad. Moto Guzzi právě vyjela s cendurem V85TT, Honda boduje Africou Twin a Yamaha finišuje vydání nové Ténéré 700.

advpred1

 

Do toho se nám čím dál tím častěji objevují tiché elektrické enduro alternativy lehčích strojů, ať je to KTM E-XC, elektrická Alta (toho času v restrukturalizaci pod koncernem Bombardier), Zero FX, nebo elektrická Honda CR, která by se co nevidět mohla objevit v prodejnách.

jizerky10

A nakonec největší tahák - moderní scramblery. Stroje, které se při přivření všech očí mohou vydat do nezpevněného terénu a lidé si je kupují jako alternativu pro útěk mimo asfaltové silnice.

jizerky10

Wise Guy Reports předpovídá, že až do roku 2026 bude setrvalý nárůst poptávky po strojích těchto kategorií. A my budeme doufat, že se jejich předpovědi naplní.