Moto Guzzi, Spidi a Z1R se spojili, aby k přicházejícímu motocyklu dodali kolekci adventure oblečení a helem.

mgap2

Výroba cestovního endura Moto Guzzi V85TT má začít na konci ledna. Dodávky strojů k distributorům by měly dle Moto Guzzi mířit na jaře 2019. A již v předstihu připravila MG kolekci oblečení a helem, které budou do jisté míry odkazem na historii značky. Zejména bílá helma s černo-bílo-žluto-červeným pruhem odkazuje na účast Moto Guzzi na rally Paříž-Dakar v osmdesátých letech.

mgap3

 

 

mgap4
Helmy pocházejí od americké firmy Z1R, jsou vyrobeny z vysoce napnutého ABS s polykarbonátovým plexi. Disponují vyjímatelným interiérem a lícnicemi. Helma je vyvinuta pro aerodynamické pohodlí během dlouhých cest, jemuž přispívá i druhá sklápěcí sluneční clona. Hlavní plexi je odjímatelné stiskem dvou tlačítek a helma je svým tvarem optimalizovaná pro instalaci motokrosových brýlí. Helma bude dodávána ve dvou variantách - černo-červené a dakarské čtyřbarevné kombinaci. Helmy se budou dodávat ve velikostech X, S, M, L, XL a 2XL. Zapínání bude na dvojité D kroužky a velikost M váží 1650 gramů.

mgap5  

Bunda a kalhoty jsou vyrobeny ve spolupráci s italskou firmou Spidi. Vychází ze špičkového modelu Armacore, který je vyroben z firemního polyamidového materiálu Extra Tenax. U něj Spidi deklaruje 8x vyšší odolnost proti prodření než má Cordura 500D. Tento vnější materiál je doplněn extra tvrdými ramenními a loketními panely z materiálu Superfabric. Bunda je pokryta voděodpudivou nanovrstvou, kterou doplňuje vyjímatelná klimamembrána H2OUT. Větrání bundy i kalhot zajišťují odepínací velkoplošné panely. Bunda je připravena k instalaci integrovaného camel-bagu, který se umísťuje na připravené úchyty na zádech.

mgap6  

Tepelný komfort na cestách dodá i vyjímatelná termovložka. Bezpečnost zajišťují ramenní, kolenní, loketní a boční chrániče splňující Level 1. Jako volitelné příslušenství je zádový a hrudní chránič, chránící páteř, zadní i přední žebra. Oblečení je doplněno všitými orlicemi a nápisy, příslušejícími ke značce Moto Guzzi. Nezůstane jen u bundy a kalhot. Firma má hotová i trička a mikiny.

mgap7 Cenu Moto Guzzi neoznámila. Do jisté míry se můžeme orientovat dle cen, ze kterého tyto OEM výrobky vycházejí. U helmy je to cca 130 € a u bundy 550 €. Je možné, že si Moto Guzzi bude počítat odpovídající příplatek za značkovou exkluzivitu.

mgap1

mgap8