Harley Davidson tlačí na pilu jak se dá a uvádí jednu novinku za druhou. Nese se na vlně zájmu o power cruisery a dragstery a představuje FXDR 114 s  motorem M8-114

FXDR 114 je celkově desátý model, který stojí na Softail platformě. HD naznačuje, že tento model bude poskytovat silnou akceleraci, jakou by měl správný dragster mít. Vedle instalace výkonného motoru Milwaukee-Eight 114  prošel i odtučňovací kůrou. Příkladem je například nová hliníková kyvná vidlice, která je téměř o 60% lehčí, než standardní ocelová kyvná vidlice, která se montuje do řady Softail.

hdfx1

"Tento motocykl vyniká výbušným pocitem z jízdy. Spojuje kombinaci velmi schopného šasi Softail s motorem Milwaukee-Eight 114, prémiového předního i zadního odpružení a celé škály odlehčených komponentů. Tento power cruiser nabízí vyjímečný jízdní zážitek a vyjímečnou ovladatelnost. Vzhled FXDR 114 reprezentuje výkonostní potenciál a technické vlastnosti, které ho odlišují od zbytku řady Softail. Dragsterový potenciál je umocněn skloněnou přední vidlicí, masivními výfuky i sáním. Na druhou stranu, lehké materiály, moderní LCD přístrojový panel a kvalitní tlumiče dávají tomuto stroji větší potenciál, než jen pro jízdu v přímce."
David Latz, Brad Richards, HD

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Cena FXDR 114 by měla (ve Velké Británii) začínat na 19855 librách.