Nesmrtelný Erik Buell přichází s motocyklem Fuell Flow. Jaký je?

Před několika měsíci jsme vás informovali o dalším pokusu Erika Buella o stavbu vlastních motocyklů. Tentokrát vzaly za své plány na spalovací motor, který vždy odebíral od externího dodavatele, ale společně s investory vsadili na vlastní pohon elektrický.

Detaily vzniku stroje si můžete přečíst v předchozím článku - nebudeme se tedy opakovat. A více se věnujme stroji jako takovému. Technické specifikace jsou zajímavé - Motocykl Fuell Flow má výkon 48 koní, kroutící moment omračujících 750 Nm. Dojezd stroje na jedno nabití je 240 kilometrů a maximální rychlost 140 km/h. Hmotnost motocyklu "s plnou nádrží" je 180 kilogramů. Výška sedačky je 76 centimetrů a tak mohou stroj bez obav užívat i jezdci menších postav.

fflow4

10 kWh motor je zabudován v zadním kole a energii mu dodávají baterie, které jsou zastavěny v magneziovém rámu. Napětí je 400V. Zrychlení z 0 na 100 km/h se odehrává za dobu 2,7 sekundy, což je o něco rychleji, než zrychluje Harley Davidson Livewire. O něco rychleji a výrazně levněji, protože Livewire stojí 30000 dolarů a Fuell Flow by měl stát 11995 dolarů.

fflow1

Baterii motocyklu je možno dobít během 30 minut, pokud nabíjíte na Supercharger nabíječce, která disponuje režimem CCS (Combined Charging System). Pokud budete nabíjet z domácí sítě, při 230V vám bude trvat nabíjení cca 5 hodin. Za povšimnutí stojí konstrukce a design. Rám stroje je tvořen magneziovým monokokem, ke kterému je připojena jednostranná kyvná vidlice. Futuristický design stroje dává na odiv čisté linky bez zbytečností.

fflow3

Přičemž mu nechybí nic z moderní výbavy. Obsahuje ABS s rekuperací energie do baterií, elektronické zrcátko coby zadní kamera, kontrolu trakce, upozornění na objekty ve slepém úhlu, antikolizní systém, a barevný TFT displej o velikosti iPadu mini. K tomu napojení na internet a komunikaci přes internet s mobilním telefonem vlastníka. Ten může vidět stav motocyklu, v případě zapůjčení stroje ho může i bez klíčku na dálku nastartovat, nebo sledovat stav své baterie a nabíjení.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

fflow2

Fuell není určen pro zdolávání rychlostních rekordů, nebo cestování do dálek. Jeho doménou je každodenní provoz, jako provozně levný motocykl pro každodenní ježdění do práce. K tomu slouží i ohromná praktická schránka o objemu 50 litrů na místě klasické nádrže, která slouží pro uložení helmy a případného nákupu po cestě z práce domů. K tomu se hodí i záruka o délce 5 let, kterou výrobce na stroj poskytuje.