O modelu Streetfighter V4 se hovoří velmi často. Tím častěji, čím více se blíží jeho uvedení. Na příchod tohoto stroje je byl dotazován šéf Ducati Domenicali.

O Streetfighteru se spekulovalo už v červnu loňského roku. Pak se objevily designové návrhy studia Kardesign a v lednu letošního roku zase že Streetfighter pojede 30. června 2019 závod Pikes Peak.

stf1

 

Claudio Domenicali byl tedy dotázán jak to se Streetfighterem vypadá a prohlásil, že Ducati na něm pracuje a že ho uvede hned jak to bude možné. V minulosti se objevily náznaky že Streetfighter  by mohl mít menší motor, ale ty byly nyní ústy šéfa Ducati vyvráceny. Prohlásil, že motor Desmosedici V4 je natolik drahý, že jeho objemové zmenšení by nepřineslo žádnou výraznější finanční úsporu a nejlevnější řešení je ho vyrábět ve větších sériích. Tudíž V4 s objemem 1103 ccm zůstane a do Streetfighteru bude zřejmě instalován ve výkonově umírněnější verzi.

stf2

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Pikes Peak se blíží a Ducati si věří že se Streetfighterem přeruší dominanci firmy KTM. A byl by to zajímavý marketingový prvek, který by umožnil Streetfighter propagovat. Uvedené fotografie jsou fotky stroje Panigale V4 by Officine GP Design.