Nová Aprilia Tuono 660 byla spatřena při testovacích jízdách v Itálii.

Nahatý sourozenec modelu Aprilia RS 660 je podle posledních špionážních záběrů zcela připraven k prodeji.

att1

Na vyfocené fotografii můžeme vidět, že přední světla se podobají předním světlům modelu RS 660, jež byl představen na veletrhu EICMA v roce 2019. Jsou tvořeny ze třech velmi atraktivních DRL LED světel. Brembo je tradičním partnerem Aprilie, tudíž očekáváme, že nový model bude vybaven brzdovými třmeny Brembo M4.32, jako má i model RS 660.

att3

Nadcházející model je vybaven stejným dvouválcem o objemu 660 ccm, jako má RS 660. Motor byl upraven tak, aby poskytoval maximální výkon 74 kW (100 koní) při 10500 otáčkách za minutu s nejvyšším točivým momentem 67 Nm při 8500 otáčkách za minutu.

att2

Výkon a točivý moment je upraven tak, aby vyhovoval vlastnostem nahého motocyklu.

att4

Rám a kyvná vidlice jsou vyrobeny z hliníku stejně jako u modelu RS 660.

att5

Mezi další funkce Tuona 660 patří nastavitelné USD přední vidlice o průměru 41mm, TFT display a plně zařízené LED osvětlení. S největší pravděpodobností bude motocyklu přiřazen balíček APRC, který obsahuje brzdový systém ABS, automatické brzdění motorem, kontrolu trakce, obousměrný quickshifter a tři různé jízdní režimy.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Aprilia Tuono 660 je zaměřena i pro držitele skupiny řidičského průkazu A2, protože se bude vyrábět i ve variantě 35kW. Dle všeho by se měla brzy dostat do výroby s tím, že po zahájení výroby by se měla ukázat i v prodeji.

 att6