Nedlouho po oznámení, že Norton začne dodávat svůj superbike V4RR a nedlouho po počátku příjmu objednávek na model Atlas oznamuje Norton, že započala sériová výroba modelu Commando 961.

Slovy TVS, potažmo nového ředitele společnosti Johna Russella, Norton dodá zákazníkům prvních 40 kusů Commanda 961. Hodlá tedy uspokojit část předběžných objednávek, kterou předchozí management Nortonu přijal těsně před vyhlášením bankrotu společnosti. Nyní spadá značka Norton pod Indickou TVS a to včetně výrobních prostor, know-how a lidských zdrojů.

noco2

Norton začal přijímat objednávky i na model Atlas, ovšem dle současného managemetu, Atlas bude vyžadovat ještě značnou míru dovývoje, aby si byla TVS jista kvalitou a spolehlivostí stroje. Atlas má být masovým strojem a nemá být vyráběn v limitované edici. Se zbytkem produkce, tedy V4RR a Commando (a případně s dalšími ostatními modely ne podobnými Atlasu) chce TVS zacházet s velikou opatrností. TVS by chtěla udělat z Nortonu exkluzivního výrobce, kdy jeho motocykly budou mít jméno jako Aston Martin.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Chtěla by se vyvarovat přístupu Triumphu, který slovy Johna Russella "plýtvá anglickýma vlaječkama kde se dá a přitom veškerou výrobu přesouvá do Thajska". TVS chce mít Nortona stoprocentně "Made in England", přičemž chce, aby anglická kvalita byla skrze naskrz celým strojem.

noco1