Společnost Unifilter připravila pro Yamahu Ténéré 700 přídavný filtr, který velmi usnadní servis stroje na cestách.

Jak je známo, největším nepřítelem motoru je prach ve válci. Postupně zdegraduje povrchové úpravy uvnitř válce a proto je třeba dbát na čistotu, kvalitu a dobré utěsnění vzduchového filtru.

Vyměnit vzduchový filtr u T700 není nic obtížného. Pod sedačkou je ukryt pod krytem s chobotem, přišroubován čtyřmi šroubky. Vézt s sebou náhraní filtr na delší (nebo prašné) cestě je o kus obtížnější. Filtr je objemově dost rozměrný. Proto společnost Unifilter připravila jednoduchý předfiltr, který se nasazuje právě na chobot nasávání vzduchu.

Předfiltr je vyroben z hutného molitanu a aby ho airbox nenasál dovnitř, je vyplněn pružinou tvořící jeho klec. Výhoda spočívá v rychlé a jednoduché montáži, kdy ho stačí na chobot pouze navléknout, podobně jako navlékáte.....

Výhoda molitanového předfiltru je, že je pratelný. Zašpiněný filtr stačí vyprat se saponátem ve vlažné vodě a nechat uschnout. Výrobce tvrdí, že tento předfiltr zachytí 90% nečistot, které by jinak mířily k hlavnímu filtru. Předfiltr má až čtyřnásobně prodloužit životnost hlavního filtru.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Celý kit filtru stojí 16,7€, ve kterém dostanete naolejovaný filtr, pružinu a stahovací pásku. V případě že byste chtěli s sebou vozit ještě jeden další filtr, stačí koupit už jen molitanový filtr, který stojí 9€. Po každém vyprání by se měl molitan nastříkat olejem na filtry.