Svět se v p*del obrací, řekne si nejeden majitel této ikonické značky a nezbývá, než s ním souhlasit. Americká firma se dohodla s Čínským Zhejiang Qianjiang, že u nich bude vyrábět své stroje pro asijský trh.

Když může Mercedes s tučným příplatkem prodávat Renaulty s hvězdičkou na kapotě, proč by Harley Davidson nemohl prodávat s tučným příplatkem přeznačené Benelli, řekli si manažeři HD a dohodli se s majitelem této značky, že od příštího roku u něj budou vyrábět dvouválcové motocykly s objemem 338 ccm. Každopádně si HD tímto krokem totálně rozlil mlíko v Bílém domě a za doby vlády prezidenta Trumpa bude ve Washingtonu v nelibosti.

 
Najdi 10 rozdílů - tahem nalevo a napravo

Peníze až na prvém místě, chtělo by se říci. Nesporným faktem, který ukazuje BMW i KTM u své Indické produkce je to, že vyrábět motorky v ultra levných zemích a draze je prodávat v Evropě je úžasný byznys. Třeba KTM je schopná realizovat na prodeji jedné KTM 390 Duke (Made in India) podobný zisk, jako na prodeji jedné KTM 790 Adventure (Made in Austria). Takovéhle peníze si ani Harley Davidson nechce nechat utéct a tak se nové malé Harleje budou vyrábět na stejné výrobní lince, jako se vyrábí malá Benelli TNT 300.

hdci2

Designové skeče jsou přímo z rukou HD a je na nich zřejmé, že motor, rám, kyvná vidlice i podvozek jsou identické s výše uvedeným čínským strojem. Stávájící dvouválcový motor o objemu 300 ccm dává výkon 38 koní při 11500 otáčkách a 26,5 Nm krouťáku při 10000 otáčkách. Pro HD bude zvýšeno vrtání na 338 ccm, které by se mohlo odrazit v nárůstu výkonu o zhruba 10%. Motor TNT 300 je známý tím, že produkuje podobný zvuk jako řadové čtyřválce a tak nadcházející HD určite nebude bublat v nízkých otáčkách.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

HD si samozřejmě nadiktuje jinou nádrž, podsedlovou sekci, přední blatník, světla, přístrojový panel a ovladače, aby svůj motocykl vizuálně odlišil od Benelli. Dne našeho redakčního názoru, by si ale měl především nadiktovat lepší kvalitu svárů, laku a pečlivější zpracování platů. Tedy atributy, kterými současná Benelli rozhodně nepřesvědčuje o kvalitě výroby. Nových dětských HD bysme se měli dočkat počátkem roku 2020.