Ducati vydala video teaser, ve kterém připomíná, že její nahatá střela bude představena 23. října 2019.

Video přináší pohled "do očí" připravovaného stroje a kolekci několika zajímavých údajů. Je to zejména údaj o hmotnosti a výkonu, které jsou pro mnoho zákazníků klíčovou hodnotou.

dstre1

Maximální výkon tedy bude 208 koní při 12750 otáčkách a nezajímavý je také údaj o hmotnosti, která by měla být 178 kilogramů. Výrobce se nezmiňuje, jestli je hmotnost s provozními kapalinami, či suchá. Ta může být odlišná od vydaných modelů, protože Ducati, jak u ni bývá zvykem, může vydat motocykl ve dvou variantách. První může být model S, který by po vzoru Panigale V4 S mohl být vybaven elektronicky nastavitelným podvozkem Ohlins a řadícím quickshifterem.

Model R by pak mohl být lépe vybaveným, zejména co se týče okruhového ježdění.

 

Výkon nového Streetfighteru přinese motor Desmodesici Stradale V4 o objemu 1103 ccm. Bude moderován skrze komplexní elektronický balíček, který používá kapotovaná Panigale. Balíček obsahuje Ducati Traction Control (DTC) EVO, kontrolu zdvihání předního kola (Ducati wheelie Control - DWC), kontrolu jízdy ve smyku (Ducati Slide Control - DSC), náklonové ABS od Bosche a kontrolu brždění motorem (Engine Brake Control - EBC) EVO.

dstre2

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Přestože Streetfighter V4 má být nahatým motocyklem, Ducati zmiňuje, že bude vybaven přítlačnými křidélky, aby stroj získal přítlak za vysokých rychlostí. Tyto aerodynamické komponenty má Ducati více než dobře otestovány v závodním prostředí a tak by Streetfighter V4 mohl být v zatáčkách setsakra rychlým motocyklem.