Enduroškola Milana Holého je tady s námi již téměř dvacet let. A tak jsem si k blížícímu se jubileu vzal Milana na stranu, zamknul jsem ho v jeho parádní klubovně a nepustil ho, dokud mi neodpověděl na pár otázek.

Cestovní enduro SWM Superdual nám přišlo na svět v roce 2017 a nějaký čas se u nás i prodávalo. Poté jeho prodej na nějaký čas zbrzdila emisní norma Euro5, ale nyní se vrací, protože ji již splňuje.

Před několika dny se na české automobilové scéně zjevil populární příspěvek plný dezinformací, o tom jak vodík bude vládnout všem, s korporací Stelantis v čele. Realita je ovšem zcela jiná, tím spíš v oblasti motocyklismu.

Znáte tu nutkavou potřebu udělat ve svém životě náhle něco jinak? Uzavíráte třeba nějaké náročnější období svého života a z myšlenky na odpočinek a v touze vypadnout ze stereotypu běžných dnů, pak vznikne nějaký bláznivý nápad?! Tak přesně takhle vznikla tahle naše, čistě holčičí, spontánní akce plná intenzivních zážitků a báječného svezení. Chceš vědět víc? Tak čti.

Po sedmileté přestávce nám letos na podzim naservíruje Moto Guzzi své největší cestovní enduro, které se od roku 2007 do roku 2016 prodávalo pod názvem Stelvio.

Je to tak, jako ženská ráda posuzuji motorky i z pohledu vhodnosti jejího použití něžným pohlavím. A je spousta motocyklů kde, i když je žena do určité míry vyježděná, stejně se pere s váhou, protože síla je něco, co nám nebylo shůry dáno. To si bohužel musíme tvrdě vybudovat. Ale pro Transalpa tohle jistě neplatí. Jak tedy z mého holčičího pohledu dopadl?