Indian představil své novinky, které bude prodávat počátkem roku 2019. Nejzajímavější je vypínání zadního válce, kdy za určitých podmínek poběží motor jen na jeden, přední válec.

Indian reaguje na módní výstřelky konkurence a nechce být pouze usedlou mašinou ověšenou koženými třásněmi. Malé Scouty se příští rok dočkají nových barevných kombinací a minoritních změn, jako například instalace USB portu pro dobíjení vašeho smartphonu. Větší změny se budou odehrávat spíše u velikých motorek.

in191Scout pro rok 2019

Indian Chief, Springfield a Roadmaster s motory Thunderstroke 111 (1811 ccm) se pro příští rok, jako každý rok,  dočkají vyšších výkonů. Vedle výkonnějších motorů budou změny i na elektronické výbavě. Nově dostanou stroje jízdní výkonostní režimy, Tour, Standard a Sport. Jízdní režim Tour je specializován na dlouhé táhlé cesty, kdy bude brán ohled především na spotřebu paliva a měkkost jízdního projevu. Režim Standard přiostří odezvu plynové rukojeti a režim Sport ukáže vše co je v motoru schováno bez ohledu na spotřebu paliva.

ind196Nové jízdní režimy všech modelů s motorem Thunderstroke 111

Nově budou tyto motory vybaveny systémem automatické deaktivace zadního válce. Na první pohled by se zdálo, že je to z důvodu nižší spotřeby paliva, ale fakticky je to z důvodu jeho lepšího chlazení. Zadní válec bude automaticky deaktivován pokud bude motor zahřátý alespoň na 60° Celsia, pojede na volnoběh a okolní teplota bude vyšší než 15° Celsia. Tedy typicky třeba pokud stojíte na křižovatce. Po přidání plynu se zase obnoví dodávka paliva a válec se hladce přidá k přednímu válci.

ind197Springfield Dark Horse

U modelu Roadmaster byly redesignovány holenní kapotáže, pro lepší a modifikovatelný nápor větru na nohy řidiče. Holenní kapotáže budou nově vybaveny klapkami, které bude možné otevřít a zvýšit tak množství proudícího vzduchu na nohy. Což se bude hodit třeba při pomalém pojíždění po městě, nebo při parných dnech.

ind192

Vylepšení se nevyhlo ani audiosystému. Ten je nyní vybaven dvěma citlivými mikrofony vyhodnocujícími okolní aerodynamický hluk a jeho frekvence a podle něho (a nich) bude automaticky upravovat úroveň hlasitosti a výškové a basové frekvence tak, aby byla zachována optimální a konstatntní zvuková kvalita při všech rychlostech.

ind194

Drobných změn se dočkaly i speciální edice uvedených modelů, které se jmenují Dark Horse. Ty bude možné navíc objednat v nových barevných kombinacích.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

ind199Springfield