HD to myslí se elektromotocykly natolik vážně, že začíná stavět nabíječky baterií po celých Spojených státech.

Záměr Harley Davidsonu je takový, že každý prodejce a každý autorizovaný servis těchto motocyklů bude mít minimálně jednu veřejnou nabíjecí stanici. Minimálně. Pro vaši představu, v roce 2018 bylo v USA 691 autorizovaných prodejců. Do tohoto čísla nejsou započítány autorizované servisy, ty, které stroje pouze servisují a přitom je neprodávají. Těch je několik desítek.

wpx4

V souvislosti s brzkou výrobou modelu Livewire probíhají u HD intenzivní školení servisního personálu, aby se adaptoval na rozdílné servisní a bezpečnostní úkony, které jsou v souvislosti s elektrickými motocykly nezbytné. Livewire (a jakýkoliv jiný elektrický motocykl) je totiž pod vysokým napětím a je nutné mít personál kvalitně vyškolen, aby nedocházelo k úrazům.

hdev1

 

Navíc, Harley Davidson nemá v přípravě jen Livewire. Jak uvedl v minulosti, chystá ofenzívu i v oblasti lehčích elektrických vozidel a existující základní infrastruktura by mohla (vedle nabíječek pro automobily, které jsou kompatibilní) motivovat budoucí majitele ke koupi. Na druhou stranu, v současné době je v USA instalováno téměř 60000 nabíjecích stanic a každý den jich několik desítek vzniká. 700 stanic s logem HD je jen kapka v moři, zejména pokud se jedná o Kalifornii. Tam jsou elektrické vozy natolik rozšířeny, že představitelé Los Angeles nedávno prohlásili, že by město potřebovalo minimálně 35000 stanic.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

hdev2