Nadpis sám o sobě vyvolává úsměv na tváři. BMW nebude nikdy pro chudé. Ale může být pro ty, co nepotřebují být úplně na vrcholu kvantitativní a cenové pyramidy. Pro ně by se mohl brzy objevit menší sourozenec BMW R18 - BMW R12

Všechno vychází z několika informací a spekulací, které rozvířil magazín Visor Down, společně s italským magazínem InSella. VisorDown vydyndal nějaké informace přímo od BMW. Hovoří o tom, že BMW R18 by mohlo mít brzy menšího příbuzného, postaveného na základě motoru z Nine-T o objemu 1170 kubíků.

br121

Tento motor byl u BMW nově předesignován. Má inovovanou hlavu válců, lepší mazání, chlazení a nové výfuky... aby splnil normu Euro 5. Ke splnění byl obětován pouhý jeden kůň výkonu a tak namísto 110 jich má jen 109 při 7250 otáčkách. Kroutící moment zůstal zachován a je stále na úrovni 116 Nm.

br122

109 koní je ale stále na míle daleko před motorem R18, který má výkon 91 koní. Ty ale dosahuje při 4750 otáčkách. Otázka zní, zda-li chtějí majitelé takovýchto cruiserů točit motor doslova doblba. BMW by mohlo u R12 nastavit omezovač klidně na 5500 otáček a tak by se výkon nemusel dostat přes výkon R18.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Informace jsou zcela nepotvrzené a dalo by se říci že víceméně spekulativní. Na druhou stranu, BMW udělal svého času s Nine-T díru do světa a R18 a odvozené varianty by ho mohly směle následovat. Tudíž úvaha má svoji logiku.