Na italském trhu je rušno. Italský výrobce motocyklové výbavy kupuje jiného italského výrobce - značku a výrobce bot TCX.

Ve snaze o zvýšení odbytu své produkce utrácí italský Dainese naspořené prostředky a skupuje značku a výrobní kapacity TCX Footwear. Dainese bude profitovat z nasmlouvaných kontraktů a bude akcelerovat svou ziskovost skrze úspory ve variabilních nákladech.

dat1

Zejména proto, že Dainese a TCX se do jisté míry pohybovali v jiných segmentech motocyklové obuvi - TCX má velmi dobré jméno v endurové volnočasové obuvi, kde se Dainese neprosazovala.

Dá se předpokládat, že si Dainese ponechá značku TCX a postupně do ní přenese svou stávající linii obuvi. Rozdělí tak své značky na AGV - výroba helem, Dainese - motocyklové oblečení a TCX - výroba motocyklové obuvi. Podle CEO Dainese Christiana Sileiho "Hlavní misí Dainese je  zvyšování bezpečnosti v dynamických sportech. Vstupujeme do výzkumu inovativních systémů, které budou chránit atletické sportovce od hlavy k patě". Pod těmito slovy se dá vyčíst, že se Dainese chce odchýlit od své motocyklové mise a chce své značky směřovat i do ostatních sportů.

dat2

"TCX sdílí s Dainese vášeň pro produkt, pro technický vývoj a drží významné zkušenosti vývoje motocyklové obuvi. Proto vítám TCX pod značkou Dainese a budu velmi nadšený ze společné spolupráce", dodal Silei. Budeme sledovat první krůčky TCX pod střechou Dainese. A dá se očekávat, že ceny bot TCX by Dainese půjdou o něco nahoru.