Už jen něco přes týden budeme čekat na oficiální uvedení novinky od značky Indian - nového částečně kapotovaného cruiseru pod názvem Challenger.

chall1

Omluvte kvalitu fotografií, ale jiné k dispozici nejsou.

Oficiální uvedení proběhne ve dnech 2-11. srpna 2019 během Sturgis Rally, které proběhne v Jižní Dakotě. Následně bude tento nový Indian také ukazován na podzimních veletrzích v Evropě. Když si Indian rezervoval jméno Challenger, zvedla se vlna spekulací, o jaký že motocykl se bude jednat. Jestli to bude cruiser, nebo třeba sportovní motocykl. Nakonec, dle uvedené fotografie se bude jednat o částečně kapotovaný cruiser, který bude nepokrytě postavený proti Road Glide od Harley Davidsonu.

chall2

Na dealerském setkání proběhlo krátké video, kde byly detaily stroje zobrazeny ve zlomcích sekundy. I to stačí, aby se ukázaly některé detaily. Polokapotáž bude vysoko postavená, jako má výše zmíněný HD. Vpředu bude vybavena LED světly, vzadu budou součástí stroje kufry, stejné jako má Chieftain. Velmi podobná je také sedačka. Pohonnou jednotkou bude zcela nový, vodou chlazený motor, který Indian nazývá Powerplus 108. 108 je objem v kubických palcích, v přepočtu to tedy bude 1770 ccm. V-twin s rozevřením válců 60° bude dávat maximální výkon 120 koní a kolem 150 Nm kroutícího momentu. Zřetelný je moderní podvozek s USD vidlemi a kvalitní radiální brzdy Brembo M4.32.

chall4

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Challenger doplní stávajícího Chieftaina, s kterým bude sdílet myšlenkovou linii. A kdo ví, třeba Chieftaina v budoucnu i nahradí.

chall3