Globální vývoj a výroba s sebou nese určitá rizika. Která mohou třeba vyplývat z odlišných povětrnostních podmínek v různých místech planety. O tom se aktuálně přesvědčilo BMW.

Lví podíl na aktuální svolávací akci má Brembo, které vyrábí v Asii brzdové komponenty pro slabší stroje pod značkou Bybre (což je zkratka slov BY BREmbo). BMW provádí svolávací akci pouze v USA, kde se projevily problémy s brzdiči. Respektive s brzdovými pístky, které se zasekávají ve třmenu z důvodu jejich koroze. Pístkům nevadí vlhko a mokro, ale vadí jím slané prostředí, které není v jižní Asii obvyklé a na které není povrchová úprava připravena.

g310r1

BMW tedy svolává v USA motocykly preventivně, protože v USA se v zimním období přece jen solí a nějaká ta sůl zůstává na vozovce i když je hezky a motorkáři vyrazí. Akce se vztahuje na motocykly G310 R, G310 GS a skůtr C 400 X, v modelových ročnících od 2017 do 2020. Vzhledem k tomu že se tyto brzdiče používají i v motocyklech mířících do Evropy a podmínky u nás jsou podobné jako v USA, je možné, že se podobné problémy objeví (pokud se již neprojevily) i u nás.

g310r1

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

A není od věci připomenout, že se tyto brzdiče používají ve více strojích, než jen u BMW. Za zmínku stojí zejména malé KTM Duke 125/250/390 a Husqvarny Vitpilen a Svartpilen 390.