Když dva dělají totéž, není to totéž, i když mají stejnou myšlenku, motorový základ i podvozkové komponenty. U scramblerů do 200 tisíc korun máme na výběr nepřeberné množství motocyklů, ovšem jen velmi málo z nich nabídne motorizaci 600+. Mezi těmito jsme vybrali CFMOTO CLX 700 ve verzi Adventure a Motoro Morini Seiemmezzo SCR a vzájemně je porovnali.

Žhavou novinkou pro rok 2023 je FSE 450r Rally čínského výrobce Kove Moto. Jak jeho název napovídá, 450R je účelový závodní stroj o objemu 450 ccm, který je navržen především pro dálkové rally. Kove si jež začíná prodávat v Itálii, což znamená že by se brzy mohlo dostat i k nám. Americký dovozce GPX Moto již měl tu možnost stroj otestovat v jeho přirozeném prostředí, písku. Jaké jsou jeho první dojmy?

Dune 125 X Black Edition je nízký, vodou chlazený, jednoválec, který uživateli umožňuje snadný pohyb v městské džungli, ale i možnost opustit hranice asfaltu a užít si občasnou jízdu v terénu. Je vhodný pro začátečníky a mladé jezdce a navíc ho lze pořídit za více než rozumnou cenu.

Řada Crossfire je pro mě to nejzajímavější, co vůbec značka nabízí. Ať už se jedná o malé XS posouvadlo, nebo trailovou verzi XC, je hned na první dobrou vidět, kam stroj patří a k čemu zřejmě bude dobrý. Za značkou pak stojí rakouské K.S.R., přičemž fakticky jeho výroba probíhá v asii. Navíc je u této řady na povedeném designu znát spolupráce se studiem Kiska.

Právě v době, kdy probíhá nejtěžší závod světa Rally Dakar, někteří z nás dostávají chuť prožít také své vlastní dobrodružství. Jako amatér navíc máte několik možností se takových menších dálkových rally zúčastnit. Jediné co tedy zbývá, je dobře vybrat stroj, který vás doveze do cílové rovinky. A my vám představíme hned několik možností koupě nové rallyové motorky v roce 2023.