Bombardier, tedy přesněji BRP, není neznámá firma. Patří pod ní Can-Am, Skidoo a třeba také výrobce motorů Rotax. BRP nyní skoupila aktiva Alta Motors a hodlá je využít do svých produktů.

Firma Alta Motors ukončila v říjnu 2018 výrobu, protože vkládala naděje pro rychlý rozvoj do firmy Harley Davidson. HD ovšem partnerství vypověděl a Altě došly finance. Jakkoliv poptávka po motocyklech Alta byla, Alta jich nedokázala vyrábět dostatečné množství, aby zbyly peníze na investice ve formě nákupu větší továrny. Proto se upínala na HD, který továrny a zázemí měl. HD měl ale záměry jiné - Alta byla pro něj cenným zdrojem know-how, který použil pro stavbu svého Livewire. Jakmile informace získal, Altu poslal k šípku.

bele1

Nyní Alta ožívá, jakkoliv zcela nevíme, jestli její technologie znovu spatříme ve formě motocyklu. BRP vyrábí velikou škálu vozidel a tak je zřejmé, že se technologie Alty objeví v dalších produktech, jako je třeba hybridní či plně elektrický Can-Am Spider, nebo elektrický vodní skůtr Skidoo. Je zřejmé, že alternativní pohony elektrickou energií jsou na vzestupu a Bombardier tak ušetří spoustu času, protože Alta byla v tomto ohledu na světové špičce. V tiskové zprávě BRP prohlásila, že od Alty zakoupila její intelektuální vlastnictví, patenty a také nějaká její fyzická aktiva. Fakticky BRP zakoupila to nejcennější.

bele1 

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

BRP prohlásila, že nyní nemůže říci, jestli tyto kroky povedou k restartu stavby motocyklů jako takových. A byla by to příjemná zpráva, kdyby se tomu tak stalo. Po strojích byla poptávka a BRP disponuje dostatečnými kapacitami pro masovější výrobu.